Золоті ладанки

Підібрано 30 из 156

Від тканинних до золотих ладанок

Найперші ладанки, які з'явилися у християн, - це маленькі тканинні мішечки. Їх на шнурку одягали на шию і тримали біля серця. Усередині мішечка найчастіше зберігали ладан (звідси і назва оберега) або текст молитви, священну реліквію. 

Всупереч явній прив'язці до предметів християнської віри, цей звичай має міцні язичницькі корені. У далекому минулому було прийнято в подорожі носити біля грудей мішечок з рідною землею - вона повинна була вберегти людину від невдач, хвороб та інших бід. Моряки, торговці, солдати і подорожні стали першими носіями церковних ладанок. Але тканина швидко зношувалась - і незабаром оберіг стали робити з дерева, простих металів, срібла та золота. Ладанки стали такою ж звичною частиною православної культури, як і натільний хрестик. Тепер їх носять не тільки ті, чия діяльність пов'язана з ризиком, але навіть малюки.

Як вибрати і носити ладанку з золота

Мабуть, найважливіше при виборі кулона-іконки - це визначитися з ликом святого. Є універсальні варіанти - це найбільш шановані у православних Пресвята Богородиця, Ісус Христос, а також Микола Угодник. Золота ладанка Миколи Чудотворця часто дарується дітям, а також чоловікам. Ладанка із зображенням Ісуса підкреслює прагнення вірянина бути якомога ближче до Господа. Жінкам найкраще підійде ладанка Божа Матір - золото повторює вигляд священних канонів ікон (Казанська, Семистрільна, Розчулення, Знамення, Нев'янучий Цвіт та ін.). На звороті кулона або на окремій його частині може бути нанесений текст молитви - найчастіше це "Отче Наш".

Ладанка чоловіча, золота або срібна, зазвичай досить велика, може мати просту незграбну форму або, навпаки, незвичайне рішення - стилізований під український герб православний оберіг. Золоті ладанки для жінок частіше прикрашені вставками - найчастіше це перли і фіаніти. А вставки чорного агату і каучуку універсальні - підійдуть представникам обох статей. Дитячі ладанки невеликого розміру, без гострих кутів, а деякі покриті різнобарвною емаллю.

Кожен сам може відчути, яка ладанка йому найкраще підійде - відповідно до поточного стану, проблемам, цілями, духовними подробицями. Але якщо потрібно купити золоту ладанку на подарунок, то можна спиратися на підказки: ім'я, дата народження і дата хрещення, професія.

Слід пам'ятати, що сама по собі ладанка, золота або дерев'яна, не має істинної цінності і не може служити якимось амулетом. Особливою силою її може наділити лише власник - через молитву, віру в Бога, дотримання заповідей, добрі справи. А тому і носити церковний оберіг слід під одягом. Ладанка - це не прикраса, її не заведено демонструвати оточуючим, і вже зовсім не варто дозволяти кому-небудь до неї торкатися.

Де купити ладанку-золоту, за канонами і вигідно

Ювелірна компанія ТАНГО стежить за дотриманням православних традицій при виготовленні ладанок. Ми пропонуємо великий вибір релігійних виробів - на сайті інтернет-магазину Tangogold і фірмових точках продажів бренду. Ціна на золоті ладанки Tango приємна - для того, щоб предмети, що підтримують духовність і віру, були доступними.

Ювелірний магазин ТАНГО здійснює доставку товарів по всій Україні, а також надає можливість самовивозу в Києві, Одесі, Краматорську, Слов'янську та Костянтинівці. На всі вироби ми надаємо гарантію терміном на один рік.