Ладанки

Підібрано 30 из 249

Історія появи ладанки

Сьогодні багато людей, що носять цю прикрасу, не замислюються про те, що таке ладанка і в чому її унікальність.

Бажаєте купити ювелірні прикраси в Україні? Наш інтернет-магазин надасть вам таку можливість! Наш каталог містить сотні ладанок, оберегів і амулетів. У цій статті ми зібрали короткі факти про цей дивовижний виріб.

Історія

Для наших далеких предків це був незвичайний талісман, який міг захистити власника від шкоди. З приходом християнства агностичні практики змінилися, але все ж не були повністю забуті. Тому звичай носити на шиї амулет, що захищає від проблем і нещасних випадків, зберігся до наших днів.

Загальні відомості про ладанки

З давніх часів люди, які шукають захисту у надприродних сил, носили спеціальні намиста на шиї. Іноді вони були зроблені з коров'ячої шкіри або інших матеріалів, що володіють таємничими або цілющими здібностями.

Православна церква боролася з такими звичаями, і за довгий час вірування змінилися. У будь-якому випадку звичай носити амулет зберігся і до наших днів.

Дизайн ладанки

Сьогодні відомо, що пахощі мають безліч властивостей:

  • матеріал виготовляється з телячої шкіри;
  • всередині міститься невелика коробочка у вигляді книги або контейнера;
  • всередині знаходиться зображення святих людей або текст молитви, частки мощей святої людини, церковний ладан.

Деякі плутають звичайний образ з ладанкою. Як правило, такий ювелірний виріб штампований або литий. Виробники наносять малюнок за допомогою піскоструминних технологій.

Мета використання

Основна мета оберега-захистити власника від шкоди, проблем і хвороб. З давніх-давен бійці, вирушаючи на завдання, надягали рюкзак з невеликим шматочком місцевої землі на шию, думаючи, що це захистить їх від загибелі в бою, поранень і рабства, а також допоможе повернутися.

Мало хто з купців або провідників виходили на вулицю без ладану і без образу святого. Такий вчинок вважався дуже небезпечним і віщував чимало бід.

Дами, спраглі вийти заміж за юнака, носили на шиї золоту ладанку з текстом молитви Пресвятій Богородиці і її зображенням.

Ладан захищав свого власника від жахливих хвороб і ризиків. Срібну ладанку носили на мотузочці або ланцюгу і ховали під одягом від сторонніх очей. Звідси і назва прикраси-особливий ланцюжок для тіла.

Історична довідка про зародження амулета

Ювелірна прикраса прийшла з язичницьких часів. Але, навіть з настанням християнства звичай їх носіння не зник, а лише трохи змінився.

Перша поява

За часів слов'янського язичництва прикраси виготовляли маги, служителі і цілителі. Це були рюкзаки з телячої шкіри або іншого матеріалу. У нього поміщали предмети з зачарованою силою, такі як каміння, рослини, щоб посилити ефект особливого намиста з заклинанням. Також, маги малювали священні руни і стародавні символи.

Навіть після поширення християнства бажання людей вдаватися до сил магії не зникло. Однак з приходом православ'я сутність ладану змінилася. Незабаром в мішки стали класти церковні пахощі, зображення з особами, мощі святих.

Ладанка сьогодні

Сьогодні, на думку деяких, ця традиція вже перестала користуватися популярністю і перетворила оберіг в звичайний медальйон. Однак, деякі старовіри використовують ладанку, щоб захистити себе від шкоди. Вони, як і в старовину вкладають в них тексти прохання або зображення святих, благословляють амулетом інших людей.

Які бувають

 У ювелірних магазинах і церквах можна знайти ладанки на будь-який смак. Часто ладанки вибирають в залежності від віку людини, для якої вона призначена.

Для чоловіків

Талісмани, призначені для чоловіків, будуть допомагати представникам сильної статі на роботі і в побуті. Зображення святого допоможе вам просунутися за професією, а якщо над вами нависне загроза, ладанка захистить вас від біди.

Ладанка благотворно впливає і на чоловічу силу. Власники цього амулета мають великі сім'ї і не страждають від венеричних захворювань. Чоловіки вибирають для себе зображення святителя Миколая Чудотворця, Георгія Побідоносця, Пантелеймона Цілителя.

Для дам

Представники прекрасної статі часто вибирають амулети із зображенням Діви Марії. Це кольє допомагає власниці під час пологів: воно сприяє початку довгоочікуваної вагітності, безпечного зачаття і безпечного виношування дитини, захисту сімейного вогнища і привабливості для супутника життя.

Ношений на тілі образ Казанської Божої Матері допомагає молодим жінкам знайти гідного чоловіка.

Ладан для жінок менше за розміром, ніж для чоловіків. Деякі моделі прикрашені дорогоцінними каменями або покриті лаком. Вони мають круглу або овальну форму.

Для молоді

Невеликий кулон з гравіюванням, шліфуванням або розписом часто купують і одягають на шию дитини.

Молоді люди вибирають кольє із зображенням святого або поміщають всередину текст молитви, яка захищає від хвороб і бід. Щоб дитина не затягнула ланцюжок, символ прикріплюється шпилькою.

Де купити ладанку в Україні

Хочете купити ладанку в Україні? Ми готові Вам допомогти! Ви можете купити ладанку в нашому інтернет-магазині TANGO. Тут ви гарантовано отримаєте кваліфіковану допомогу і консультацію фахівця. Всі товари мають докладний опис з фото. 

Наш офіційний сайт працює 24/7. Працюємо з доставкою та відвантаженням товарів у всі міста України: Київ, Дніпропетровськ, Одеса, Харків, Донецьк, Запоріжжя, Львів, Миколаїв, Чернігів, Суми, Полтава, Херсон, Черкаси, Вінниця, Тернопіль, Луцьк, Івано-Франківськ, Житомир, Ужгород, Чернівці, Кропивницький, Рівне, Хмельницький, а також інші міста.

Хочете купити ювелірні вироби? Скористайтеся нашим сайтом або зателефонуйте оператору на гарячу лінію!