Срібні ладанки

Підібрано 30 из 110
486грн.
972 грн.

Срібні ладанки-витоки

Перші християнські ладанки були звичайними мішечками. У них віряни носили на шиї біля серця ладан, священні реліквії, тексти молитов. Церква  неоднозначно ставилася до таких атрибутів віри, оскільки вбачала в них відгомони язичницьких культів. Проте ладанки міцно увійшли в нашу культуру і стали традиційним предметом для православних християн, як і натільний хрестик. Непрактичні тканинні мішечки незабаром замінили більш довговічні металеві ладанки - зі срібла або золота.

Перші церковні срібні ладанки для чоловіків були оберегом в ризикованих справах - їх носили торговці, солдати, моряки, мандрівники. Пізніше стали робити срібні ладанки для жінок та дітей.

Як вибрати ладанку зі срібла

Сучасний церковний оберіг прийняв форму кулона із зображенням святого. Сама підвіска зазвичай має форму овалу, прямокутника, арки, кола, але є і більш незвичайні моделі. Наприклад, невеликі капсули з кришечкою - як і в старі часи, в них можна зберігати ладан або предмети, пов'язані з християнською вірою. Існують також подвійні ладанки - вони мають нижню, приховану частину, на якій поміщений текст.

Срібні ладанки користуються великою популярністю, так як заведено, щоб церковний оберіг мав духовну цінність, а не матеріальну. Деякі люди сприймають золоті вироби як предмет розкоші, що може викликати негатив у бік володаря такої підвіски. Також має значення ціна - срібна ладанка коштує недорого та доступна кожному. Наприклад, в ювелірному магазині ТАНГО можна купити срібну ладанку за ціною від 100 грн.

Ладанка не обов'язково повинна бути аскетичною - срібні церковні підвіски доповнюють перли, фіаніти, ювелірна емаль. Але важливо не забувати, що це не прикраса, а символ віри в Бога. Оберіг важливий не формою, а змістом - тими моральними і духовними цінностями, які передаються йому від власника.

Важливий критерій вибору - це лик святого. Найбільш шановані - Пресвята Богородиця та Ісус Христос. Також високо цінується серед вірян срібна ладанка Микола Чудотворець.

Для кожної професії є свої покровителі, крім того у чоловіків, жінок та дітей різні життєві і духовні потреби, а тому їм слід звертатися за заступництвом до різних святих або канонів. Наприклад, чоловікам найбільше підходять лики Спасителя, Миколи Чудотворця, Георгія Побідоносця (Юрія Змієборця). Жінкам же актуальна допомога Божої Матері. Для дітей частіше вибирають іконку Миколи Угодника або срібну ладанку Янгол-хранитель. У дитячих варіантах важливий невеликий розмір самої підвіски, акуратна форма без гострих кутів. В Україні користуються популярністю срібні ладанки, стилізовані під державний герб або покриті ювелірною емаллю в національних кольорах.

Срібні ладанки - купити в компанії TANGO

Ювелірний магазин ТАНГО пропонує купити срібні ладанки 925 проби через інтернет з доставкою по Україні або у фірмових точках продажу в Києві, Одесі, Слов'янську, Краматорську та Костянтинівці. У каталозі на сайті Tangogold є як найпростіша ладанка срібна, так і незвичайні варіанти. На всі вироби надається гарантія терміном один рік.